jury konkursowe

studio4space

Bartosz Dendura

Architekt, pracownik naukowy i kierownik zespołu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, członek Izby Architektów RP. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, studiował również na University of Tennessee, Collage of Architecture and Design. Za swoją pracę doktorską otrzymał główną nagrodę w VIII konkursie Polskiej Akademii Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W 2023 r., jako jedyny Polak i jeden z czterech Europejczyków, został powołany na 3-letnią kadencję w Komisji ds. Zrównoważonego Rozwoju przy Międzynarodowej Unii Architektów. Od 2010 r. prowadzi własne biuro architektoniczne, Studio4SPACE. W 2021 r. otrzymał główną nagrodę PLGBC Green Building Awards za projekt domu drewnianego w Krakowie. W 2023 r. dostał nagrodę dla jednej z czterdziestu wschodzących gwiazd europejskiej architektury poniżej 40 roku życia – Europe 40 Under 40 Award – a także nagrodę Europe Property Awards 2023 przyznawaną przez IPAX oraz główną nagrodę „Best Boutique Sustainable Architecture Practice” przyznawaną przez magazyn BUILD.

frantagroup architects

Maciej Franta

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Kształcił się również na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Knoxville w Tennessee. Doświadczenie zdobywał w pracowni architektonicznej Gensler w Nowym Jorku, w Dublinie, a także katowickiej pracowni architektonicznej Franta & Franta Architekci. Od 2010 r. prowadzi Pracownię Frantagroup Architects, która zajmuje się projektowaniem architektury i urbanistyki osiedli mieszkaniowych, budynków usługowych oraz użyteczności publicznej. Villa Reden autorstwa Macieja Franty zwyciężyła w ogólnopolskich i światowych konkursach, takich jak: European Property Awards, World Design Awards 2021, Eurasian Prize, Iconic Awards, DNA Paris Design Awards 2021, Architecture Masterprize, German Design Awards, IDA Design Awards. Do najbardziej znanych projektów pracowni należą również: budynek mieszkalny Żorro w Żorach, Hotel Wisła w Wiśle, kompleks mieszkalny Vidok w Katowicach, rewitalizacja dawnej Rzeźni Miejskiej w Chorzowie, przedszkole modułowe w Krakowie, przedszkole samorządowe w Sułkowicach, rozbudowa Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

colliers

Andrzej Gutowski

Jako Dyrektor Generalny ds. ESG na Europę Środkowo-Wschodnią, Andrzej odpowiada za realizację globalnych celów Colliers w zakresie ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego w regionie. Skupia się także na poszerzaniu i wzmacnianiu kompetencji w ramach zespołów ESG w całym regionie oraz tworzeniu wartościowej oferty usług dla klientów. Od niemal 11 lat doradza i koordynuje procesy certyfikacji budynków komercyjnych z różnych sektorów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w certyfikacji w systemach LEED, BREEAM, WELL i Fitwel, a także systemów bezpieczeństwa takich jak WELL HSR (Health-Safety Rating). Mając na uwadze unikalne cechy każdego budynku i jego wnętrz, pomaga właścicielom nieruchomości i najemcom osiągnąć cele w zakresie ESG, ustanawiając ekologiczne praktyki i dopasowując strategie zrównoważonego rozwoju do potrzeb poszczególnych organizacji. W swojej karierze doradzał w procesach certyfikacji ponad 100 nieruchomości, w tym nowych i istniejących budynków oraz wnętrz komercyjnych.

Buro Happold

Wiktor Kowalski

Associate Director, Sustainability, w Buro Happold. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i lider multidyscyplinarnego zespołu odpowiedzialnego za doradztwo w zakresie budownictwa zrównoważonego i wybranych aspektów ESG. Specjalista w zakresie rozwiązań minimalizujących emisje gazów cieplarnianych, zaangażowany w CLIMATE ACTION – inicjatywę podjętą przez Buro Happold, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu. Autor publikacji i prezentacji dla architektów oraz studentów. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej z ponad 10-letnim doświadczeniem; jego portfolio obejmuje międzynarodowe projekty, głównie obiekty kulturalne i biurowe.

iarp, line architekci

Anna Kulińska

Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Uprawnienia posiada od 2008 roku. Od 2010 roku prowadzi własną pracownię projektową, od 2015 roku jest wspólniczką w Line Architekci. Zaangażowana w działania na rzecz środowiska, aktywny członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP i Izby Architektów RP. Od 2018 roku członek Krajowej Rady Izby Architektów RP, gdzie zajmuje się powszechnym, ogólnopolskim programem edukacyjnym dla młodzieży “Kształtowanie Przestrzeni”.

International WELL Building Institute

Michał marszałek

Pełni funkcję Senior Associate w International WELL Building Institute (IWBI), wspierając region EMEA w zakresie certyfikacji WELL. Przed dołączeniem do IWBI, przez ponad 10 lat koordynował i wspierał zarówno certyfikację WELL, jak i LEED budynków komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (ponad 50 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni ok. 7 500 000 stóp kw.) oraz uczestniczył jako ekspert w wydarzeniach branżowych. Został uhonorowany nagrodą IWBI Leadership Recognition Awards w 2018 i 2019 roku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również studia podyplomowe z Zarządzania Nieruchomościami oraz Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

Arcadis

Piotr Mokrzański

Piotr posiada 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów związanych z ograniczeniem wpływu na środowisko oraz wdrażaniem idei zrównoważonego rozwoju. Jako Head of ESG Due Dilligence w Arcadis Poland na co dzień zajmuje się wsparciem klientów na etapie transakcyjnym w ocenie inwestycji pod kątem aspektów ESG. Odpowiada również za wyznaczanie ścieżek dekarbonizacyjnych oraz poprawę efektywności energetycznej nieruchomości należących do portfeli klientów, jak również określanie celów związanych ze zrównoważeniem na etapie koncepcji projektów. Prowadzi projekty zarówno z sektora komercyjnego, jak i publicznego. Jego aktywność związana jest również z uczestnictwem w grupach roboczych, w ramach których ujednolicane są standardy ESG brane pod uwagę podczas oceny inwestycji przez banki oraz instytucje finansowe. Członek Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE, utworzonej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Absolwent Politechniki Warszawskiej – wydział Inżynierii Środowiska, ukończył Sustainable Finance Course na University of Cambridge, posiada uprawnienia BREEAM International Assessor. Wykładowca na Politechnice Warszawskiej w ramach podyplomowych studiów ESG w budownictwie.

Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny

Katarzyna Nowak

Prawniczka z 15-letnim doświadczeniem w międzynarodowej sieci rozwiązywania sporów transgranicznych (SOLVIT), działająca pod auspicjum Komisji Europejskiej. Obecnie Koordynatorka Branżowego Punktu Kontaktowego Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia dla Programu Horyzont Europa, który działa od czerwca 2022 r. w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Warszawskim Instytucie Technologicznym. Wspiera polskich przedsiębiorców i naukowców w opracowywaniu rozwiązań i prac badawczo-rozwojowych zwiększających efektywność energetyczną w budownictwie i w transporcie, w obszarze energii produkowanej ze źródeł odnawialnych czy związanych z technologiami wodorowymi. Zajmuje się współpracą międzynarodową oraz zbliżaniem nauki i biznesu w celu aplikowania o środki finansowe na prace B+R w ramach Programu Horyzont Europa.

impronta

Natalia olszewska

Natalia jest specjalistką w zakresie projektowania w oparciu o wiedzę neuronaukową (neuroscience-informed design). Lekarka z ponad 10-letnim doświadczeniem. Posiada wyjątkowe wykształcenie w zakresie medycyny (Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Tor Vergata), neuronauki (University College London, École Normale Supérieure i Sorbonne) oraz zastosowania neuronauki w projektowaniu architektonicznym (Uniwersytetu IUAV). Wykładowczyni w ramach programu magisterskiego NAAD (Neuroscience Applied to Architectural Design) organizowanego przez Uniwersytet IUAV w Wenecji. Współzałożycielka IMPRONTA, firmy konsultingowo-badawczej w zakresie projektowania pod zdrowie i dobrostan, specjalizującej się w badaniach oraz zastosowaniu wiedzy neuronaukowej w architekturze. Doświadczenie w zakresie współpracy z architektami zdobywała, konsultując projekty w Polsce i na świecie. W pracy kieruje się troską o dobrostan użytkowników przestrzeni. Interesuje ją wpływ architektury na aspekty społeczne, poznawcze, biologiczne doświadczenia architektury.

fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

pągowski studio

Tomasz Pągowski

Projektant, prowadzący programy telewizyjne, współzałożyciel PĄGOWSKI STUDIO. Autor niezależnych projektów mebli, przedmiotów użytkowych oraz aranżacji wnętrz, tworzonych we współpracy z wieloma polskimi, jak i zagranicznymi markami. W swoich działaniach zawodowych i prywatnych promuje postawę proekologiczną w duchu idei „less waste” oraz aktywność społeczną na rzecz przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

ow sarp, ambient

Magdalena Pios

Architekt IARP, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studiów podyplomowych „Budownictwo z drewna” na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Bernie (Bauen mit Holz, Berner Fachhochschule) oraz „Zarządzania projektami” na Akademii Leona Koźmińskiego. W latach 2019-2023 przewodnicząca Koła Architektury Zrównoważonej, a obecnie wiceprezes Oddziału Warszawskiego SARP, ekspert MKUA m.st. Warszawy. Współautorka wielu budynków z certyfikatami środowiskowymi na najwyższych poziomach. Od 2022 prowadzi pracownię architektoniczną Ambient, wdrażając w projektowanych obiektach zasady architektury zrównoważonej.

Autodesk

Marek Suchocki

Marek zajmuje stanowisko Head of Industry Associations Strategy w Autodesk, koordynując współpracę z profesjonalnymi stowarzyszeniami, organizacjami przemysłowymi i organami normalizacyjnymi. Posiada uprawnienia inżyniera lądowego, jest dyplomowanym inżynierem, dyplomowanym specjalistą IT, członkiem BCS, ICE i CICES. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży, w obszarze inżynierii lądowej, doradztwa wielodyscyplinarnego, jako klient infrastrukturalny, menedżer kosztów, korporacyjny lider IT i menedżer ds. badań. Zasiada w Radzie Zarządzającej CICES, jest wiceprzewodniczącym Grupy Technologicznej Nima (dawniej UK BIM Alliance) i członkiem komisji B555 w British Standards, która kierowała rozwojem serii norm BIM ISO 19650, a której jest  nominowanym przedstawicielem w CEN (European Standards Committee) w zakresie Wspólnych środowiskach wspólnych danych (CDE) i BIM dla Infrastruktury. Jest członkiem buildingSMART International Infrastructure Domain Steering Committee, gdzie przewodniczy Komitetowi Sterującemu Projektu.

cbre

Marta Usielska

Marta jest dyrektorem w CBRE i szefową zespołu marketingowego w Dziale Zarządzania Nieruchomościami Komercyjnymi. Odpowiada za koordynację działań marketingowych i PR na wszystkich nieruchomościach komercyjnych zarządzanych przez CBRE. Obejmuje to raportowanie, kształtowanie strategii, budżetowanie i prowadzenie dużych kampanii komercyjnych. W zeszłym roku dołączyła do zespołu ESG i zrównoważonego rozwoju tworzonego w ramach Działu Zarządzania Nieruchomościami CBRE. Jest współtwórcą publikacji branżowych „Zrównoważony rozwój w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi” oraz „Marketing nieruchomości komercyjnych przez pryzmat ESG” oraz absolwentką rocznych studiów podyplomowych Sustainable Real Estate na Cambridge University.

WICONA Polska

Hubert Wiśniewski

Country Manager WICONA Polska, należącej do grupy Hydro Building System. W ciągu ponad 20 lat pracy w branży systemów aluminiowych zdobywał doświadczenie i szerokie kompetencje w zakresie zarządzania oraz rozwoju biznesu. W 2012 r. związał się z grupą Hydro. Jako regionalny kierownik sprzedaży przez kolejne lata tworzył struktury handlowe, rozwijając sprzedaż marek należących do Grupy. W 2018 r. objął stanowisko Dyrektora Handlowego marki WICONA, przejmując obowiązki realizacji strategii Grupy i wnosząc istotny wkład w ekspansję marki WICONA na rynku polskim. Od lipca 2021 pełni rolę Country Managera spółki Hydro Bulding Systems w Polsce i jest odpowiedzialny za sprzedaż marki WICONA i marki SAPA. Obecne wyzwania dla tej roli są związane z rozwojem sprzedaży marki WICONA w Polsce oraz napędzaniem rentowności oraz wzmocnienia świadomości pozycji marki jako lidera niskoemisyjnych rozwiązań dla budownictwa. W 2022 r. nagrodzony wyróżnieniem Osobowość Roku prestiżowego plebiscytu Builder Awards.

reino capital

Paweł Żuczek

Paweł posiada ponad 17 lat doświadczenia w branży nieruchomości i budownictwa. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za asset management, zrównoważony rozwój, facility management, prace budowlane, a także wielobranżowe projektowanie. Opracowywał i wdrażał strategie zarządzania aktywami, zarządzania technicznego i zrównoważonego rozwoju w ramach portfeli. Odpowiedzialny jest za ustanowienie i wdrożenie strategii ESG i zrównoważonego rozwoju, a także uzyskanie certyfikatów zielonych budynków. Jego aktywność związana jest również ze wspieraniem rozwoju elektromobilności w sektorze nieruchomości i budownictwa. Pełniąc funkcję członka zarządu IFMA Polska, nadzoruje przede wszystkim inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem. Absolwent Politechniki Warszawskiej i Duńskiego Uniwersytetu Technicznego (DTU) z projektowo-wykonawczymi uprawnieniami budowlanymi. Posiada również tytuł Executive MBA uzyskany w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Central European University Business School (CEU) w Budapeszcie.

Skip to content